Tatuaż to bardzo stara forma sztuki, która była praktykowana od czasów starożytnych. Jednak dopiero w XIX wieku tatuaż stał się popularną formą ozdoby ciała w społeczeństwach zachodnich. Dziś wiele osób uważa tatuaże za akceptowalną część sztuki ciała i wykonuje je w salonach i studiach.

Studia tatuażu to nie tylko miejsca, gdzie ludzie idą po tatuaż, ale także miejsce, gdzie ci artyści tworzą dzieła sztuki, używając swoich umiejętności i wyobraźni. Dlatego ważne jest, aby mieli cały niezbędny sprzęt, aby ich praca była łatwiejsza i bardziej efektywna.

Oto kilka rzeczy, które trzeba mieć w studiu tatuażu:

Pistolet do tatuażu

Jest to najważniejsza część maszynki do tatuażu. Składa się z ręcznej rączki, sprężyny i igły zamontowanej na jej szczycie. Igła posiada zasilanie, które jest podłączone do źródła prądu (zwykle gniazdka elektrycznego), a następnie przechodzi przez sprężynę, aby wytworzyć niezbędne ciśnienie potrzebne do wstrzyknięcia tuszu w skórę. Końcówka igły może być zmieniana w zależności od tego, jaki rodzaj pracy wykonujesz w swoim sklepie. Istnieją na rynku różne rodzaje igieł, które możesz dobrać wedle uznania, korzystając np. z podanej witryny internetowej https://elcartel.pl/wyposazenie-studia-tatuazu/igly-do-tatuazu.html.

Atrament

Tusze są używane przez artystów tatuażu, gdy tworzą tatuaże na różnych częściach ciała, takich jak ręce, nogi i plecy itp. Są one dostępne w różnych kolorach i odcieniach, dzięki czemu artyści mogą wybrać te, które najlepiej pasują do odcienia skóry ich klientów. Tusze są również dostępne w różnych lepkościach, takich jak lekkie lub ciężkie, w zależności od potrzeb i wymagań.

Kubki na atrament

Pojemniki te przechowują tusz podczas pracy na skórze klienta za pomocą elektrycznego pistoletu do tatuażu lub ręcznego narzędzia igłowego. Kubki te mogą być jednorazowe lub wielokrotnego użytku w zależności od potrzeby.