Dobrze wybrana plandeka na pojazd efektywnie oraz wszechstronnie zabezpiecza auto i jego lakier przed szkodliwymi warunkami powietrznymi. Także, pozwala uchronić samochód przed rozmaitego typu zanieczyszczeniami, takimi jak: liście, kurz, ekskrementy ptaków, pyłki kwiatów, lub także żywica drzew. Dzięki plandece auto jest zdolne do drogi o jakiejkolwiek porze roku, bez względu na warunki będące na zewnątrz – po prostu wchodzisz oraz jedziesz!

Co łączy wszelkie plandeki samochodowe?

Plandeki samochodowe mają zawsze ów sam cel – wykorzystywane są jako środek profilaktyczny przed wilgotnością, zanieczyszczeniami, zniszczeniami. Wielokrotnie widzianym rodzajem materiałowym jest plandeka PCV – to produkt mocny, dosyć gruby, by zrealizował własne działanie oraz zapewnia szansę tworzenia plandek w każdym odcieniu – dzisiaj choćby w wypadku plandeki stylistyka jest niezwykle znacząca. Plandeka samochodowa może służyć lub do zabezpieczenia towaru (oferowana jest wówczas jako plandeka na przyczepkę czy naczepę), lub do pokrycia samego auta

Główne typy plandek samochodowych

Plandeki samochodowe mogą służyć do zabezpieczania przewożonego towaru czy do osłonięcia samego samochodu. W pierwszym wypadku mamy do czynienia z plandekami do wykorzystania na przyczepce czy naczepie. Z kolei plandeki do osłonięcia auta to typ futerału, jaki ma zabezpieczać samochód przed elementami powietrznymi, zabrudzeniami (np. liście, kurz, odchody ptasie, pyłki, żywica drzew itp.), natomiast również zadaniami osób postronnych. Wielokrotnie wykorzystywane są poprzez osoby, jakie wymagają uchronić własny samochód, natomiast nie dysponują garażem, czy także pozostawiają auto na dłuższy czas w jednym miejscu.