Ogromna ilość osób marzy o tym, by móc zarabiać we własnym domu. Ci, którzy w ten sposób działają, często nie są jednak z takiego obrotu spraw w ogóle szczęśliwi. W rzeczywistości Praca Online nie posiada wyłącznie samych zalet, bo posiada także i swoje złe cechy. Na nie także trzeba zwrócić uwagę, szukając doskonałej recepty na zarabianie wielkich pieniędzy.

Na początku przydałoby się poznać zalety pracy online. Do cech właściwych należy wygodna samodzielność, jaką mają zawsze pracownicy zdalni. To oni sami decydują, kiedy usiądą do zleceń i kiedy przerwą działania. Mogą także wykonywać prace w dowolnym pomieszczeniu, jeśli zabiorą ze sobą własny komputer bądź nieco inne narzędzia. Zarobki freelancerów bywają dość zadowalające, więc jeżeli którejś osobie zależy właśnie na pomnażaniu własnego budżetu, musi ona zacząć pracować właśnie w wirtualnym świecie.

Teraz trzeba skoncentrować się na wadach, bo Praca Online również i takowe posiada. Pracując zdalnie|Wykonując ją}, trzeba liczyć tylko na własną osobę, a nie mając pracodawcy, zwykle na tym jedynie się straci. Nikt nie kontroluje pracy freelancera, dlatego on sam musi się motywować oraz namawiać do wykonywania zleceń. Musi też dokładnie planować sobie każdziuteńki dzień tygodnia, by ze ze wszystkimi pracami się wyrabiać. W przeciwnym wypadku żaden przedsiębiorca nie zechce z nim potem współdziałać, a freelancer straci swoje własne źródło, z jakiego czerpał wynagrodzenie.