Odkleszczanie ogrodu to czynność, która powinna być wykonywana regularnie. Kleszcze są nie tylko uciążliwymi pasożytami, ale także mogą przenosić choroby. Warto więc dowiedzieć się, jak skutecznie pozbyć kleszczy z ogrodu.

1. Zmniejsz wilgotność gleby:

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zwalczania kleszczy jest zapewnienie suchego klimatu wokół domu i ogrodu. Oznacza to podlewanie rzadziej, jeśli w ogóle. Jeśli pada wystarczająco dużo, możesz w ogóle nie potrzebować dużo wody. Kleszcze są przyciągane do wilgotnych środowisk, co może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, jeśli próbujesz ich uniknąć.

2. Używaj środków odstraszających kleszcze

Drugim najważniejszym sposobem radzenia sobie z kleszczami jest ostrożne stosowanie chemikaliów i środków do pielęgnacji trawnika i ogrodu, które trzymają owady z dala od miejsca, w którym spędzasz czas na świeżym powietrzu, a ostatecznie całkowicie je zabijają. Zawsze należy uważnie przestrzegać instrukcji na tych produktach, aby nie zaszkodziły one Tobie, Twojej rodzinie lub zwierzętom.

3. Utrzymuj krótką trawę:

Kleszcze lubią chować się w wysokiej trawie, więc jednym ze sposobów na zniechęcenie do ich obecności jest krótkie przycięcie trawnika. Utrudnia to im znalezienie wygodnego miejsca do przyczepienia się, a także sprawia, że ​​są bardziej widoczne, dzięki czemu można je dostrzec, zanim zdążą ugryźć.

4. Zmniejsz liczbę kryjówek dla kleszczy

Chociaż kleszcze lubią się chować w trawniku, mogą także żywić się roślinami i krzewami w ogrodzie. Dlatego ważne jest, aby regularnie przeprowadzać cięcia i usuwać chwasty, ponieważ te służą jako źródło pożywienia dla kleszczy. Możesz także rozważyć regularne stosowanie środków owadobójczych na liściach i kwiatach roślin, aby zapobiec inwazji kleszczami.