Jeśli posiadają Państwo restaurację lub inny komercyjny lokal gastronomiczny, istnieje prawdopodobieństwo, że każdego tygodnia generują Państwo znaczne ilości zużytego oleju kuchennego. Co należy zrobić z tym produktem odpadowym? Trzeba coś zrobić z olejem.

Zużyty olej kuchenny może zastygać w przewodach kanalizacyjnych i tworzyć zatory, które blokują przepływ ścieków. W wielu gminach wylewanie zużytego oleju kuchennego do kanalizacji jest również nielegalne.

Co należy zrobić ze zużytym olejem kuchennym? Co można zrobić z posiadanym zużytym olejem kuchennym? Najlepszym rozwiązaniem jest jego recykling. Wiele firm zbiera zużyty olej kuchenny i przetwarza go na biodiesel, odnawialne źródło paliwa, które może być używane zamiast oleju napędowego. Jest to odnawialne źródło paliwa, które może zastąpić naftowy olej napędowy. Biodiesel jest nietoksyczny, biodegradowalny i wytwarza mniejszą ilość emisji niż tradycyjny olej napędowy.

{Wylewanie zużytego oleju kuchennego do kanalizacji może wydawać się łatwym sposobem pozbycia się go, ale w rzeczywistości może powodować poważne problemy.|Może wydawać się łatwym pozbycie się zużytego oleju kuchennego poprzez spłukanie go w toalecie, ale może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zamiast tego należy poddać recyklingowi zużyty olej kuchenny i zrobić z niego biodiesel. Biodiesel jest paliwem odnawialnym, które jest lepsze dla naszej planety.

 

Sprawdź: https://zielonerestauracje.pl/