Współcześnie niezwykle istotną rolę w marketingu odgrywa pozycjonowanie stron www, które służy do zwiększania ich funkcjonalności oraz poprawy widoczności w darmowych wyszukiwarkach. Na taką usługę powinny się zdecydować zwłaszcza sklepy online i firmy usługowe pragnące dotrzeć ze swoją ofertą do szerokiej rzeszy klientów. W niniejszym artykule zostaną zaprezentowane najważniejsze działania optymalizacyjne realizowane w ramach omawianego procesu.

Warto pamiętać o umiejętnym linkowaniu

Wzorcowe pozycjonowanie stron www https://wedo.pl/pozycjonowanie/ rozpoczyna się zawsze od kompleksowego audytu SEO. Ma on na celu opracowanie raportu ukazującego błędy ograniczające widoczność witryny w sieci. Niezbędna jest tutaj rzetelna analiza treści pod kątem poziomu nasycenia słowami kluczowymi, poprawności konstrukcji nagłówków, prędkości ładowania, długości czy ogólnej jakości kodu źródłowego. Wszelkie niedociągnięcia muszą oczywiście zostać wyeliminowane. Kolejny krok polega na zabezpieczeniu domeny specjalnym szyfrem SSL, który poświadcza jej wiarygodność i jednocześnie gwarantuje użytkownikom poufne szyfrowanie danych. Trzeba też bezwzględnie wdrożyć szereg linków wewnętrznych oraz zewnętrznych. Te drugie mogą pochodzić choćby z postów zamieszczonych na forach, blogowych artykułów sponsorowanych, a nawet wpisów dokonanych na portalach branżowych. Pozycjonowanie stron wwww wymaga ponadto:

  • zadbania o responsywność – to nic innego jak dostosowanie wyglądu do urządzeń mobilnych o zróżnicowanej rozdzielczości (smartfonów, tabletów itp.)
  • zdefiniowania odpowiednich przekierowań
  • wprowadzenia pomysłowych opisów kategorii i tzw. tagów ikonicznych