Kątownik aluminiowy ma szerokie zastosowanie w budownictwie i wykańczaniu wnętrz. Sprawdza się on także w branży meblarskiej, motoryzacyjnej czy lotniczej. Tego rodzaju element wyróżnia się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Jest on bardzo funkcjonalny i niezwykle praktyczny. Warto dodać, że kątownik stanowi bardzo ważny element w kontekście łączenia różnych profili aluminiowych.

Zastosowanie kątowników aluminiowych w domu i mieszkaniu

Wspomniany kątownik aluminiowy może być stosowany m.in. w przypadku wykańczania wewnętrznych schodów w danym mieszkaniu lub domu. Warto zaznaczyć, że może być on umieszczony bezpośrednio na krawędzi stopnia. Tak umieszczony kątownik zabezpieczy stopień przed powstawaniem różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo, chroni on domowników przed ewentualnym poślizgnięciem się, gdyż większość modeli wyposażonych jest w specjalną, ryflowaną powierzchnię.

Kątowniki aluminiowe – cechy charakterystyczne

Kątowniki cechują się stosunkową niewielką masą. Wyróżnia je również fakt, że łatwo poddają się każdej obróbce. Z łatwością można je modelować za pomocą gięcia odpowiednich maszyn. Kątowniki mogą być łączone różnego rodzaju technikami spawalniczymi. Do tego celu mogą także służyć osobne elementy łączeniowe. Warto zaznaczyć, że kątowniki z racji swoich właściwości mogą być dowolnie lakierowane. Do tego celu idealnie nadaje się farba proszkowa. Dzięki niej kątowniki można dopasować kolorystycznie do pozostałych elementów, z którymi będą łączone.