Czasami nasz aparat telefoniczny dzwoni, a my wcale nie chcemy go odebrać. Spotyka nas to najczęściej, jeśli nie wiemy, kto do nas telefonuje. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi do nas samych Wyszukiwarka numerów telefonu, na której witrynę powinniśmy tylko wejść, by skorzystać z takiej wyszukiwarki. Ona zawsze powie swojemu użytkownikowi, kto jest posiadaczem danego numeru telefonu.

Jeśli zatem całkiem często dostajemy tego typu głuche połączenia, już teraz musimy znaleźć dla siebie samych właściwą wyszukiwarkę oraz zapisać sobie adres jej portalu. Celujmy w stronę popularną, jaka była już sprawdzona przez innych internautów i jakiej całkowicie uwierzymy. Jej adres możemy zapisać sobie na pulpicie, by później wchodzić na niego w momentach, w których zatelefonuje do nas obca osoba, jakiej numer telefonu ujrzymy po raz pierwszy. W takiej sytuacji musimy jedynie wpisać ten numer w puste okienko, które posiada na pewno Wyszukiwarka numerów telefonu, aby później zobaczyć, do kogo tak właściwie wybrany numer przynależy. Całkiem prędko zdobędziemy więc rozwiązanie na nurtujące nas zapytanie i sami stwierdzimy, czy powinniśmy odebrać telefon.

Niektóre strony internetowe są w stanie rzeczywiście ułatwić nam funkcjonowanie, dlatego musimy koniecznie je odkrywać oraz lepiej się z nimi zapoznawać. Jeżeli potem będziemy robić użytek z wszystkiego, co nam one udostępniają, prędzej i łatwiej z każdą sprawą sobie poradzimy.