Zbiorniki ciśnieniowe, czyli hydrofory Warszawa to instalacje, które pozwalają na rozprowadzenie po domu wody pochodzącej ze studni. Zanim zdecyduje się na konkretną instalację, warto poznać rodzaje hydroforów, które można zamontować w domkach jednorodzinnych.

Tradycyjne

Tradycyjne hydrofory Warszawa działają tak, jak nazwa wskazuje w sposób tradycyjny. Istotną cechą takich instalacji jest bardzo duża pojemność zbiorników, która średnio wynosi od 1000 do 1500 litrów, a może mieć nawet 10000. Aby zamontować tego rodzaju instalacje to bardzo ważną wadą, o której trzeba pamiętać, jest to, że do stworzenia takiej instalacji trzeba mieć pomieszczenie, aby postawić pompę. Konstrukcje tego rodzaju są duże i nieprzenośne.

Membranowe

Takie zestawy inaczej nazywane są przeponowymi. W takich zestawach stosuje się przeponę, która rozdziela zbiornik hydroforu na dwie części. W przeponie magazynuje się wodę, natomiast w drugiej części znajduje się powietrze pod ciśnieniem. Hydrofory Warszawa są bardziej mobilne. W przypadku takich instalacji istnieje rzadsza konieczność dopompowywania powietrza do instalacji. Są one mniejsze i ich pojemność zwykle wynosi 20-100 litrów. Ogólnie takie instalacje są cichsze, mają mniejsze rozmiary oraz są mobilne.

Wybór typu konkretnej instalacji warto skonsultować ze specjalistami. Wówczas instalacja będzie bardziej dopasowana do naszych wymagań.