Nawet jeśli nasza księga z numerami jest wypełniona po brzegi, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, którzy żyją w naszej okolicy. Nierzadko namyślamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej telefonu widnieje nieznana kombinacja liczb. Najczęściej w tego typu momentach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie lubimy rozmawiać z obcymi osobami. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy sprawdzić, kto może być jego posiadaczem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na komisariat, skoro przecież nie każde dziwne połączenia tworzone są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie przynależeć do człowieka z naszej paczki przyjaciół, jaki po prostu kupił nowy telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli posiadamy dostęp do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać kombinację cyfr do popularnej wyszukiwarki albo od początku skorzystać ze strony, jaka interesuje się badaniem oraz opisywaniem różnych numerów. To ona właśnie powie nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i tego typu niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek odrzucić połączenie kolegi, który potrzebuje naszej porady.